Více o led ovětlení

Jakou životnost mají LED světla?

Při správném návrhu, mohou mít  LED světla životnost 50.000 hodin a více v nepřetržitém provozu. V závislosti na tom, kolik hodin a dnů jsou v provozu, to může být 6 – 7 let.

Na rozdíl od jiných technologií, osvětlení LED vniká svou životností. Na 50.000 hodin užívání, jsou tyto LED světla v takové kondici, aby poskytovaly alespoň 70 procent svého původního světelného výkonu. Mnoho různých faktorů (např. design a provozní podmínky, jako je teplota a proud) zjištění skutečné životnosti žárovek a osvětlení LED.

Nejsou LED světla příliš drahá?

Hlavním rozdílem mezi klasickým osvětlením a LED osvětlením je to, že LED osvětlení stojí víc při jejich pořizování. Ve skutečnosti  to však není nic jiného, než náklady na izolaci v domech a budovách. V průběhu času se tyto náklady vrátí s úsporami za energii a nižšími náklady na údržbu. Mějte to na paměti, když budete investovat do LED světel ušetříte!!

Kromě toho, jak si definovat drahé?

Jsou to čistě up-front náklady na světlo, nebo si vezmete i náklady na energie pro spuštění světla a  náklady na výměnu žárovky? Pokud stavíte novou budovu cena za instalaci LED osvětlení je často stejná jako u tradiční technologie a přitom začnete šetřit peníze, díky snížené spotřebě energie v minutě kdy otočíte vypínačem.

Jak se mohu připojit k revoluci?

Můžete začít tím, že se chcete dozvědět více. Můžete také šířit dobré slovo. Dejte vědět svým přátelům, sdělte to svému šéfovi. Špatné osvětlení nelze odstranit když nikdo nerozumí alternativám. Pokud potřebujete další informace, neváhejte nás kontaktovat. Koneckonců, jsme Rozsvícení LED revoluci.

Co je to LED osvětlení a jak Led osvětlení funguje?

LED žárovky mohou být použity k vytvoření energeticky účinného osvětlení, které šetří energii. Pomáhají chránit životní prostředí a snižují náklady na údržbu. Díky použití led osvětlení vypadají věci a nasvícené plochy mnohem atraktivněji než při použití tradičního osvětlení a zároveň se zvýší životnost produktu, než u tradičního osvětlení.

Jak energeticky efektivní jsou LED světla?

LED osvětlení a LED žárovky můžou ušetřit až 85% elektrické energie spotřebované u klasických žárovek a až 50% elektřiny spotřebované u zářivek. Při porovnání LED osvětlení s tradičními zářivkami, kdy úspory energie závisí na typu zářivky,

LED osvětlení nebo led žárovky mohou ušetřit až 50% energie spotřebované u CFL (startér, zdroj,..) a mezi 20% až 30%  energie spotřebované samotnou zářivkou  při osvětlení.

Kde se nejvíce LED světla používají? 

Používají se všude tam, kde je nutné časté spuštění světla a kde jsou světla rozsvícena po delší dobu.  Tam, kde potřebujeme nasvítit  např. části věcí, nábytku nebo jiného zboží, použitím LED světla docílíme maximálního efektu při nasvícení předmětů.

Led osvětlení najdeme v restauracích, v kancelářích, na parkovištích, pouličním osvětlení, sportovištích a v poslední době nejčastěji i v domácnostech kde nahrazují klasické a úsporné žárovky.

Může LED osvětlení opravdu ušetřit energii i peníze?

Většina energie emitovaná u žárovek je přeměněna na teplo místo světla. To je důvod, proč jim tak často praskají vlákna a nemají tak dlouhou životnost. U LED osvětlení je asi 85 procent účinnosti efektivnější než klasické žárovky. Vzhledem k tomu, že LED spotřebují výrazně méně energie, nedochází k uvolňování tepelné energie a LED žárovky neodchází a nepraskají.
Většina LED světel je rovněž navržena tak, aby vydržela asi 50x déle než klasické žárovky. Tím se sníží čas pro výměnu žárovek a údržbu.

Proč je LED osvětlení lepší než klasické zářivky a kompaktních zářivky?

LED žárovky a zářivky neobsahují nebezpečné materiály jako je rtuť. Klasické žárovky a zářivky tyto látky obsahují a proto musí být řádně ekologicky zlikvidovány, aby se zabránilo otravě životního prostředí a otravě vod těžkými kovy.

Také většina zářivek nejsou zatlumené a během krátké doby mohou začít blikat. Citlivější lidé mohou mít problémy s bolestmi hlavy a únavou očí. LED osvětlení využívá solid-state technologii, která umožňuje efektivní stmívání v mnoha aplikacích a eliminuje blikání.
U tradiční zářivky může trvat i několik minut dosažení plného jasu a v chladném prostředí je tato doba dokonce delší. LED světla jsou instant-on a vydrží  i v extrémně chladných podmínkách – jako např. při použití u venkovního osvětlení v zimním období, kdy teploty dosahují extrémních mínusových teplot.

Vysoce kvalitní LED diody produkují lepší světlo, které ukazuje účinněji a věrohodněji barvu než zářivky.

Led zářivky mohou být použity i u osvětlení strojů, kde by klasické zářivky použity být nemohly, z důvodu stroboskopického jevu.

Jaký typ kvality světla lze s LED osvětlením očekávat? 

LED osvětlení je nabízeno v několika barevných variantách – cool, warm a natural (studená, teplá a přírodní).

Při výběru LED osvětlení proto postupujte s vědomým  kam žárovky, zářivky nebo LED pásky budete umisťovat. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je poradit se při výběru s odborníkem. Který Vám typ a danou barvu poradí.

Pokud chcete teplé světlo, podívejte se na osvětlení, které je kolem 2700K. Pokud chcete více neutrální světlo, hledejte blíž kolem 3500K a pokud chcete chladnější světlo, podívejte se po osvětlení, které má svítivost 5000K nebo více. Ale to není všechno .

Musíte také být vědomi o indexu podání barev:

(CRI – color rendering index). CRI je hodnocení věrnosti barevného vjemu, který vznikne osvětlením z nějakého zdroje, v porovnání s tím, jaký barevný vjem by vznikl ve světle slunce. Hodnota Ra může být od 0 do 100. Hodnota Ra=0 znamená, že při tomto osvětlení není možno rozeznat barvy. Naproti tomu Ra=100 znamená, že je to světelný zdroj, který umožňuje přirozené podání barev.
CRI zářivek je často kolem 72, LED svítidla mají CRI mezi 92 a 94.

Jak se mohu připojit k LED revoluci?

Můžete začít tím, že se chcete dozvědět více. Můžete také šířit dobré slovo o energii a LED žárovek a osvětlení.

Dejte vědět svým přátelům, sdělte to svému šéfovi. Špatné osvětlení nelze odstranit když nikdo nerozumí alternativám. Pokud potřebujete další informace, neváhejte nás kontaktovat. Koneckonců, jsme Rozsvícení k LED revoluci !!!